fbpx
Okulary
Rozmiar
Marka
Materiał
Kształt
Kolor
Styl
Producent
Cena
Type at least 1 character to search

Soczewki okularowe dla kierowców – komfort w Twojej podróży

Soczewki okularowe dla kierowców – komfort w Twojej podróży

Dobra widoczność jest kluczowym elementem bezpiecznej jazdy. Dlatego też wybór odpowiednich soczewek okularowych jest niezwykle ważny dla kierowców. Dzięki nim, można poprawić widoczność, redukując ryzyko wypadku. Kierowcy muszą być w stanie szybko reagować na zmienne warunki na drodze, takie jak sytuacje awaryjne, zmieniające się sygnalizacje świetlne, piesi przechodzący przez jezdnię czy mocne reflektory samochodów. Nawet drobne problemy z widzeniem mogą zwiększyć ryzyko wypadku. Osoby z wadami wzroku, takimi jak krótkowzroczność, dalekowzroczność lub astygmatyzm, mogą napotykać trudności podczas prowadzenia pojazdu, szczególnie w warunkach słabego oświetlenia lub złych warunkach atmosferycznych. Soczewki okularowe dedykowane dla kierowców mogą skutecznie poprawiać widoczność i komfort jazdy.

Czym charakteryzują się okulary korekcyjne dla kierowców?

Cechy soczewek dla kierowców mogą się zasadniczo różnić w zależności od producenta szkieł oraz modelu. Dlatego szczegółowe parametry zostały omówione na podstawie soczewek dostępnych w naszym sklepie internetowym.

Soczewki DriveNanoAG od marki Szajna

Soczewki okularowe DriveNanoAG od polskiej marki Szajna idealnie wpasują się w wymagania jakie stawiają nam sytuacje drogowe. Soczewki pokryte są powłoką antyrefleksyjną dedykowaną dla kierowców. Neutralizuje ona niekomfortowe odblaski światła halogenowego i ksenonowego. Podczas jazdy samochodem pozwoli Ci wyraźniej widzieć oraz mniej mrużyć oczy czy wytężać wzrok. Wysokiej jakości powłoka hydrofobowo-oleofobowa zapewnia łatwiejsze czyszczenie soczewek, wolniejsze brudzenie się i szybsze odparowywanie. Utwardzona i przejrzysta, posiada niebiesko-fioletowy odblask i jest subtelnie przyciemniona (ok. 10 %). Wzbogacona o mikrowarstwę jonów dodatnich srebra, nakładaną po obu stronach szkieł, ma działanie antyseptyczne oraz zatrzymuje rozwój mikroorganizmów chorobotwórczych (bakterii, wirusów i grzybów). Szkła DriveNanoAG dostępne są w wersji jednoogniskowej, dwuogniskowej lub progresywnej.

soczewki dla kierowców szajna dzień i noc

Soczewki dla kierowców Szajna dzień i noc

Soczewki Eyedrive od marki JZO

Powłoka antyrefleksyjna EyeDrive od JZO (Jeleniogórskich Zakładów Optycznych) to specjalistyczna, wielowarstwowa powłoka antyrefleksyjna stworzona dla kierowców. Zastosowana w niej unikatowa technologia Reflect Control minimalizuje drażniący efekt spowodowany zbyt dużą ilością rozproszonego światła i polepsza kontrast widzenia. Zapewni większy komfort jazdy w nocy, o zmroku lub w nieprzychylnych warunkach pogodowych. Producent deklaruje zmniejszony efekt olśnienia do 90% w porównaniu do soczewek bez powłoki antyrefleksyjnej. Odporna na zarysowania, hydrofobowo-oleofobowa konstrukcja gwarantuje łatwiejsze utrzymanie soczewek w czystości oraz szybsze odparowywanie. Posiada bursztynowo-złoty kolor odbicia resztkowego. Sprawdzi się zarówno w okularach do codziennego stosowania jak i w dodatkowej parze do samochodu.

Soczewki EnRoute Pro od marki Hoya

Soczewki EnRoute Pro od marki Hoya to specjalistyczne soczewki dedykowane zawodowym kierowcom, pozwalające ograniczyć wysiłek układu wzrokowego i zapewniające maksymalnie komfortowe widzenie. Soczewki posiadają specjalnie opracowany filtr redukujący efekt olśnienia (Glare Filter) oraz filtr podwyższający kontrast obrazu. Zwiększony kontrast obrazu poprawia wyrazistość i percepcję kolorów, co daje pewność podczas jazdy nocą. Zmniejszy rozproszenie światła i ograniczy efekt olśnienia od reflektorów ledowych i ksenonowych. Zapewni poprawę jakości widzenia w trudnych warunkach pogodowych (o zmroku, we mgle i w deszczu). To soczewki odporne na zarysowania, o właściwościach antystatycznych co ułatwia czyszczenie i zapobiega szybkiemu brudzeniu się. Posiadają delikatny niebiesko-fioletowy odblask oraz przyciemnienie ok. 15%. Szkła EnRoute  są dostępne w wersji jednoogniskowej lub multifokalnej.

hoya vision enroute pro

Dla kogo są specjalistyczne okulary do jazdy samochodem?

Okulary korekcyjne do samochodu  są bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób, które spędzają wiele godzin w trasie jako profesjonalni kierowcy, ale również dla osób, których jazda w godzinach wieczornych męczy wzrok. Soczewki dedykowane kierowcom pomagają w utrzymaniu pełnej koncentracji i redukcji zmęczenia wzroku na długich trasach.

Ile kosztują okulary korekcyjne do samochodu?

Koszt soczewek okularowych dla kierowców zależy od producenta szkieł oraz od ich rodzaju. Ceny szkieł korekcyjnych do jazdy samochodem w naszym sklepie internetowym możesz zobaczyć tutaj obecnie w ofercie sklepu posiadamy soczewki najnowszej generacji, w standardowych indeksach. Ich cena waha się od 360 do 900 zł. Poniżej zobaczysz propozycje szkieł do jazdy samochodem dostępnych w naszym sklepie.

Napisz komentarz

Treść