fbpx
Okulary
Rozmiar
Marka
Materiał
Kształt
Kolor
Styl
Producent
Cena
Type at least 1 character to search
ŻÓŁTEso zoom
210811_4068 zoom
IMG_0163 zoom
ŻÓŁTEso
210811_4068
IMG_0163
Full Screen

Żółte

(1 opinia)

550,00 

Podana cena obejmuje parę soczewek wraz z usługą montażu.


Świat pędzi a my razem z nim – nic w tym nadzwyczajnego. Żeby nadążyć w pracy – patrzymy na komputer, w chwili przerwy – na telefon, w domu – na telewizor. Problemy ze snem, zmęczenie i zaczerwienienie oczu, bóle głowy – to skutek gonitwy, który odbiera całą przyjemność z najważniejszej podróży. Zobacz z niej jak najwięcej!

 

Specjalistyczne żółte soczewki odcinają znaczną część światła niebieskiego. Nosząc je wieczorem (około 4h przed snem) możesz zauważyć poprawę jakości swojego snu. Ograniczenie ekspozycji na sztuczne światło niebieskie wspomaga przygotowanie organizmu na nocną regenerację i sprzyja regulacji naturalnego rytmu dobowego.

 

Pamiętaj: światło niebieskie samo w sobie jest naturalnym zjawiskiem, dzięki temu emitowanemu przez słońce Twój organizm budzi się do pracy każdego poranka. Jednak nadmiar sztucznego światła niebieskiego (emitowanego przez ekrany i sztuczne oświetlenie ledowe), szczególnie w godzinach wieczornych, wpływa destrukcyjnie na Twoje zdrowie. Żeby nie ingerować zbyt mocno w naturalny mechanizm oka, używaj specjalistycznych okularów tylko wtedy gdy jest to wskazane.

Opis

This post's average rating is: 5

Dlaczego okulary z filtrem światła niebieskiego mogą Ci pomóc?

Organizm każdego z nas funkcjonuje wg. rytmu dobowego. Światło odgrywa ogromną rolę w regulacji tego rytmu, a organem najbardziej na nie wrażliwym są oooczywiście oczy.

Przy współczesnym trybie życia: intensywnej pracy, również w godzinach nocnych, nieregularnym śnie i posiłkach – rytm zostaje zaburzony. Wykazano, że ma to duży wpływ na rozwój stanów zapalnych skutkujących poważnymi chorobami cywilizacyjnymi.

Wiemy, że wstawanie i kładzenie się ze słońcem dla wielu nie jest dziś opcją. Dla nas również. Niemniej dbajmy o siebie:

– ekspozycją na naturalne światło słoneczne gdy tylko jest to możliwe, szczególnie zaraz po przebudzeniu,

– zapewnieniem sobie regularnych przerw przy ekspozycji na sztuczne światło niebieskie,

– minimalizacją sztucznego światła po zmroku, szczególnie szkodliwego, niebieskiego światła emitowanego przez ekrany i oświetlenie ledowe,

– zoptymalizowaną ochronę oczu w ciągu dnia  – w tym pomogą Ci okulary ze specjalistycznymi powłokami, które znajdziesz u nas w kategorii „do komputera”

– specjalistyczną ochronę oczu po zmroku – w tym pomogą Ci okulary z powyższymi soczewkami specjalistycznymi.

Do tego zbilansowana dieta, odpowiednie nawodnienie i regularny sen – tak niewiele, a tak duuużo!

 

    • Dla Twojego komfortu i maksymalnego zadowolenia, automatycznie przez stronę zakupisz podstawowe pocienienie 1.50 dla mocy: sfera od -3.00 do +3.00, cylinder od -2.00 do +2.00.
    • Jeśli potrzebujesz soczewek o innej mocy lub cieńszych i lżejszych – SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI.

1 opinia dla Żółte

  1. Piotr Szymański

    Szkła rewelacyjne. Wstawione do oprawek własnych według recepty po badaniu wzroku. Bardzo dobra robota. Krótki czas realizacji, bardzo dobry kontakt z zespołem Oooczy.
    Nocą podczas jazdy samochodem nikt nie jest w stanie mnie oślepić – super! Nie zmieniają barw oglądanego świata. Generalnie polecam.

Dodaj opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *